Heti 1 informatika óra 6-8. osztályokban

Az új Nemzeti Alaptantervben a kötelező informatika órák száma általános iskolában:

1. o: 0 óra / hét
2. o: 0 óra / hét
3. o: 0 óra / hét
4. o: 0 óra / hét
5. o: 0 óra / hét
6. o: 1 óra / hét
7. o: 1 óra / hét
8. o: 1 óra / hét

Kérdésemre, hogy mi ennek az oka, ezt a választ kaptam (Dr. Bodó Márton, Oktatás és Fejlesztő Intézet Nemzeti alaptanterv titkára):

A szükséges ismereteket a gyerekek majd megtanulják a többi (magyar, matematika, stb.) órákon.

Ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült bennem:

Amikor a világ kőolajfogyasztásáról tanulnak majd a gyerekek, akkor majd a Földrajz tanár fogja megtanítani nekik hogyan kell Excelben grafikont készíteni? A terv ez.

Kérdésem:

1. Tudja e a Földrajz tanár annyira az Excelt kezelni és TANÍTANI, hogy ezt a gyerek megértse?
  2. Van e ideje arra, hogy ezt azon az órán még elmagyarázza a gyerekeknek, amin - egyébként - a kőolajfogyasztást kellene tanítania?
  3. Van e földrajz órán minden gyerek előtt számítógép, hogy a grafikon készítést begyakorolja?

Ti is úgy látjátok, hogy napjainkban ennyire nem fontos a gyerekek megfelelő informatikai képzése?

Képesek a gyerekek arra, hogy önállóan megtanulják a szükséges ismereteket?

A nem informatika szakos tanárok tudják megfelelő szinten oktatni az informatika tantárgyat, amit 4 évig tanultunk a főiskolán?