digitális generációk

Digitális nemzedék konferencia - 2015

2015.03.21. 10:00
Europe/Budapest

Digitális nemzedék konferencia negyedik alkalommal.

Digitális nemzedék konferencia 2015

VI. Oktatás-Informatikai Konferencia

2014.02.07. 10:00
Europe/Budapest

Hatodik alkalommal kerül megrendezésre az OktatásInformatikai Konferencia.

Forrás a konferencia honlapjáról.

A konferencia célja, hogy szakmai találkozási lehetőséget biztosítson azoknak, akik az e-Learning területén oktatási, neveléstudományi, pszichológiai, gyógypedagógiai és óvodapedagógiai témakörben kutatnak, fejlesztenek, vagy éppen a hétköznapok gyakorlatában dolgoznak.

A konferencia kiemelt témakörei:

Digitális pedagógus konferencia 2013

2013.05.25. 09:00
Europe/Budapest

A tavalyi sikeres rendezvényhez hasonlóan az idei évben is megrendezésre kerül a

Digitális pedagógus konferencia

Idézet a konferencia honlapjáról:
"Az információs társadalomban, a digitális generációk tanítóiként és nevelőiként számtalan olyan kérdéssel és megoldandó feladattal találkozunk, amelyeknek nagy része az infokommunikációs eszközök és web2.0-s szolgáltatások használatának módszertani és technikai különbségeire vezethető vissza. Az IKT használata befolyásolja az olvasási, kommunikációs, információfeldolgozási, tanulási szokásainkat; átalakítja mindennapjainkat.
A pedagógus szerepét az információs társadalomban újra kell értelmeznünk: a korábbi szerepfelfogások és elvárások mellett megjelennek újak, amelyekkel azelőtt nem szembesülhettünk. A tanár többé nem jelenhet meg az osztályban a tudás és az információk egyedüli és kizárólagos forrásaként, és nem csupán az iskola falain belül tanulhatnak a diákok."

Digitális nemzedék konferencia 2013

2013.03.02. 10:00
2013.03.02. 18:15
Europe/Budapest

"Az elmúlt években számos szakmai diskurzus indult a digitális generációk oktatásának és nevelésének témaköréhez kapcsolódóan. A „Digitális nemzedék konferencia” egy olyan szakmai konferenciasorozat, amely pedagógusok, oktatáskutatók, nevelésszociológusok, pszichológusok, szociális szakemberek, szülők és leendő tanárok párbeszédére teremt lehetőséget, amely párbeszéd keretében azonosítjuk azokat a jelenségeket, amelyek az általunk tanított és nevelt digitális generációra igazak. A különböző digitális generációkat leíró elméletek egy része meginogni látszik, mások új kategóriákkal bővítik a már kialakult csoportosításokat, de abban mindenki egyetért, hogy a digitális generációkat a korábbiaktól eltérő módszerekkel, más tanári attitűddel, szemléletváltással kell tanítani és nevelni.
A tavalyi konferencia egy sorozat első része volt, így bízunk abban, hogy 2013-ban ismét sokak számára tudunk értékes elméleti előadásokat és gyakorlati bemutatókat, műhelyeket kínálni."

Forrás:
www.digitalisnemzedek.hu

Új utakon a netgeneráció oktatásában

2012.05.10. 09:30

2012. május 10.

Helyszín:
Budapesti Corvinus Egyetem, Budai Campus, XI. kerület, Villányi út 29-43. Díszterem

Digitális Nemzedék Konferencia

A digitális nemzedékkel kapcsolatban sok találó idézetet olvashatunk napjainkban. Az alábbi gyöngyszemet a Netgeneráció Twitter csatornán fedeztem fel.

"Amikor szóba kerül a technológiát használó fiatalság, a nyugtalanság gyakran erősebb a lelkesedésnél." Don Tapscott

A Digitális Nemzedék 2012 Konferencia szervezői felkértek, hogy egy kerekasztal beszélgetés résztvevőjeként vegyek részt a rendezvényen. A kérést örömmel és tisztelettel elfogadtam, így február 11-én, neves szakemberek (Arató László, Bessenyei István, Fehér Péter, Lévai Dóra és, Tóth-Mózer Szilvia) lesznek beszélgetőtársaim. A szervezők a témával kapcsolatban egy összefoglaló tanulmányt kértek tőlünk előzetesként. Az általam összeállított munka elérhető az  Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete honlapján, az alábbi linkre kattintva.

A digitális nemzedék és lehetséges hatása az oktatásra

A digitális bennszülött beszól

A TEDxYouth@Budapest rendezvény honlapján sok-sok előadást találhatunk, amit tehetséges fiatalok tartanak.
Az alábbi videót is itt találhatjuk, nekem nagyon tetszett.
A fenti címet adnám neki.

Digitális Nemzedék Konferencia

2012.02.11. 10:00

Az

• ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Iskolapedagógiai Központ, Információs Társadalom Oktató- és Kutatócsoport
  • Magyartanárok Országos Egyesülete
  • Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete

2012. február 11-én, megrendezi a

Digitális Nemzedék Konferenciát

Helyszín: ELTE PPK, 1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27.