módszertan

Magyartanítás online támogatással, IKT eszközökkel

A zalai tanévkezdő fórumon, magyar nyelv és irodalom szakosok (általános iskola) körében elhangzott tájékoztatóm kísérő prezentációja elérhető a mellékletben.

Változó gyerekek - Fejlődő Internet

Ma Pacsán az iskolában tartottam előadást

Változó gyerekek - Fejlődő Internet
Átalakuló oktatás?

címmel.

A prezentáció itt is megtalálható.

Pedagógusoknak szóló eLearning kurzusok

Az Intel márkáról nem a pedagógia jut először az eszünkbe, de mint sok világcég, ők is igyekeznek befolyásolni a 21. század pedagógiájának alakulását. Ezért az Intel Teach Elements program keretében eLearning alapú kurzusokat készítettek pedagógusok számára. Az ingyenes modulok az alábbi témák köré lettek csoportosítva:

• Kritikai gondolkodás az információ világában
  • Iskolavezetés a 21. században
  • Együttműködés a digitális osztályteremben
  • Értékelési módszerek a 21. század osztálytermében
  • Projekt alapú oktatás

A tananyagok az alábbi linken érhetők el:  Intel Teach Elements

Csoportalkotás játékosan

Mennyivel jobb hangulatban indul a közös munka, ha a csoportok megalkotása nem pusztán a tagoknak a nevelő által történő kijelölésével történik, hanem összekötjük egy rövid, játékos, amúgy pedig fejlesztő feladattal. Ne sajnáljuk rá az időt!
Természetesen ezek a csoportalkotási játékok szabadon átalakíthatók, variálhatók a
pedagógiai céloknak megfelelően, pl. kis változtatással a leírásban véletlenszerű
csoportalkotást eredményező játék irányítottá is tehető, hogy a nevelő szándéka szerinti
tanulók kerüljenek egy csoportba.

Kooperatív munkaforma alkalmazása a Zala megyei általános iskolák pedagógusainak gyakorlatában

Írásomban a Zala megye általános iskoláinak pedagógusai körében a kooperatív tanulásszervezés gyakorlatáról végzett kutatásom eredményeiről számoltam be. A kutatás elemzését megelőző reflektív értekezéseim pedig a szakirodalom alapján foglalják össze a kooperatív munkaforma eredményes gyakorlati alkalmazásához alapvetően szükségesnek vélt elméleti hátteret.

Arthur C. Clarke a számítógépről

Az alábbi eLearning képzés egyik video előadásában hallottam:
„A tanárt, akit helyettesíteni tud egy gép, helyettesítenie is kell.”

Érték és módszer a magyar oktatásban

2010.07.02. 13:30
Etc/GMT+1

Kedves Pedagógus Kolléganők és Kolléga Urak!

Tisztelettel és szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődő pedagógus kolléganőt és kollégát
2010. július 2-án,
a balatonszárszói József Attila Művelődési Házban (Szóládi u. 20.) tartandó

"Érték és módszer a magyar oktatásban"
című konferenciánkra,

Módszertani segédanyagok - új ajánlott link

Nagyon sok hasznos, gyakorlati, módszertani segédanyagot találtam elsősorban a középiskolában vagy felső tagozaton tanítók számára. Érdemes kicsit böngészni közöttük.Ajánlom mindenkinek.
Elérhető a jobb oldali "Ajánlott linkek" menüből: Módszertani segédanyagok címmel.